poniedziałek, 3 września 2018

Oby nigdy już więcej!

Pamięci tych, co zginęli  

.
Smutną rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, a jednocześnie Dzień Weterana, uczczono w Malborku w kilku miejscach, oddając hołd pamięci osób, które zginęły i zostały zamordowane w 1939 r. 

W Malborku uroczystości rozpoczęły się o godzinie 7:50, złożono kwiaty na malborskich cmentarzach. Na cmentarzu Komunalnym (przy pomnikach: Stalagu XX B, Pomniku Kombatantów, Pomniku Policjantów Powiatu Malborskiego, Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej), Cmentarzu Wojennym Wspólnoty Brytyjskiej, Cmentarzu Wojennym Żołnierzy Radzieckich.) 

Następnie odbyły się uroczystości pod Pomnikiem Celników Polskich w Kałdowie. Jak co roku delegacja z Malborka uczestniczy również w uroczystościach odbywających się w Szymankowie i Tczewie.  (za inf.  magistratu z 82-200.pl) 

Niewątpliwie to smutna i jeszcze bolesna data i smutne historyczne doświadczenie.  Pamięć o niej powinna być przestrogą i nauką. Jakże wszyscy pragniemy, by sytuacje, bestialstwo wojny nie powtórzyły się, Obyśmy mając to w pamięci starali się uczynić wszystko co w naszej mocy, aby nie dopuścić by “homo sapiens” nie zabrzmiało groteskowo.  I oby nie było to li tylko mrzonką piszącego to powyższe – pacyfisty.  
ABAH
zdjęcia portal miejski 82-200.pl
Ł.M
.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza