czwartek, 22 listopada 2018

Już w tą sobotę!

Człowiek człowiekowi człowiekiem 

.
W takim ludzkim wymiarze choć w duchu transcendencji.  Mówiąc wprost z Bożym przesłaniem i z chrześcijańską miłością do bliźnich. Może i naiwnie, jak wielu chciałoby twierdzić i ... twierdzi, może tak jakoś niepozornie... Ale to ma moc.

Instytucja dobra

Pomogli wielu osobom uzależnionym, pomogli dostać się do chrześcijańskich ośrodków odwykowych z długoterminowymi  (segmentowymi) programami wychodzenia z uzależnienia, wychodzenia na prostą. Oferującymi profesjonalnie całą gamę działań osłonowych aftercare. 

To tylko niedawno i nie tylko "na zimę". To przemyślane i konsekwentne działania. Dzieje sie tak w całej Polsce i ma wymiar ponad denominacyjny. Uczestniczą w pomaganiu ludzie bez względu na kościół do którego należą. Katolicy i Ewangeliczni Chrześcijanie i pomagają, wspierają osoby, które nie są zaangażowane religijnie, zupełnie (wydawałoby się) dalekich obszarów i światopoglądów.

Grupuje ich Kościół Uliczny


To, żeby być pomocnym dla innych ludzi. Czasem mniej zaradnych i pogubionych chwilowo, i jeszcze innego autoramentu i budowy swoich przekonań - nie potrzeba wiele filozofii. 

Wystarczy wyciągnąć uczciwie i szczerze pomocną dłoń w wymiarze ludzkim. "Reszta i tak się zadzieje za Bożym błogosławieństwem" - powiadają organizatorzy.

Spotkać ich będziecie Państwo mogli jutro tak, jak informuje o tym poniższy plakat. Przyjdźcie! Tam spotkacie Martę i Michała. Przesympatyczne małżeństwo, które "poznało się" pomagając innym i ruszyło dalej w drogę życia razem, starając się czynić dobro wokół siebie. Tam spotkacie Aleksandrę, Agatę, Krystynę, Jacka, itd. Ludzi których, nie tylko łączy idea pomocy bliźnim. Cementują tą ideę ich przekonania. 

Przyjdź, może Masz pomysł, może nie wiesz co z robić z czymś tobie nieprzydatnym a które przydatnym może być dla innych. Przyjdź - to giełda pomysłów i realizacji. To miejsce gdzie można znaleźć i oddać innym. 
To miejsce dla wszystkich potrzebujących i pomagających.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza