czwartek, 23 maja 2019

Rock Opera w murach zamkowej fosy

Malborska  rock-opera, młodzieżowa - "Krzyżacy" po nowemu 

z dopiskiem "junior"

8 czerwca br. o godz. 21.30 w Fosie Południowej Muzeum Zamkowego zobaczymy Rock-Operę Krzyżacy jr. - widowisko z muzyką graną na żywo. To nie będzie zwykły musical, to będzie spektakl na miarę czasów! 

Scenografię w Rock-Operze Krzyżacy jr. nie stworzą rekwizyty nawiązujące do średniowiecza ale nowoczesna animacja komputerowa przygotowana przy wykorzystaniu grafiki 3D autorstwa Denisa Grzechnika z Gdańska.

Wokaliści i instrumentaliści biorący udział w tym projekcie to uzdolniona muzycznie młodzież z Malborka, głównie ze studia wokalnego „Balbiny” i I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku, która przygotowuje się do występu już od zeszłorocznych wakacji. 

Przedstawienie reżyseruje Maria Seibert we współpracy z Violettą Jankowiak, Agatą Kujawą i Tadeuszem Seibertem. 

Spektakl oparty jest na przedstawieniu "KRZYŻACY ROCK-OPERA", do którego libretto napisał Marcin Kołaczkowski. Autorem muzyki jest Hadrian Filip Tabęcki, a słowa pieśni napisał Jacek Korczakowski. 

Jest to bardzo trudne i wymagające przedsięwzięcie, dlatego Maria Seibert zaprosiła do współpracy ekspertów ze świata artystycznego, dzięki którym młodzież się otwiera i szlifuje warsztat nie tylko wokalny ale również taneczny i aktorski. 


W miniony weekend wokaliści ćwiczyli z Aleksandrą Granecką - instruktorką ze Studia Artystycznego Metro przy Warszawskim Teatrze Studio Buffo, prowadzonego przez Janusza Józefowicza. Instrumentaliści z kolei będą współpracować z doświadczonym klawiszowcem Bartkiem Krzywdą z Elbląga. 

Koncerty i spektakle przygotowane przez Marię Seibert zawsze zachwycają i budzą wiele emocji. Nie inaczej będzie z pewnością i tym razem. Piękna i jakże smutna historia miłosna wpleciona w opowieść o czasach panowania krzyżackiego opowiedziana zostanie piosenką. 

Usłyszymy 14 utworów ze wspaniałą muzyką i niezwykle wymownymi tekstami, które w połączeniu z tańcem, multimedialną scenografią i muzyką na żywo stworzą niezwykły klimat łączący czasy dawne z nowoczesnością. Tego nie można przegapić!

„Rock-Opera Krzyżacy jr.” wystawiona będzie podczas Dni Malborka w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dawnej. Wykonawcy spektaklu:

Wokaliści: Patrycja Fabiańska, Sandra Elminowska, Zuzanna Małyj, Marta Orlich, Pola Dzięgiel, Klaudia Laskowska, Julia Jasińska, Natalia Knut, Jolanta Duda, Joanna Agejczyk, Michał Zdziennicki, Szymon Jarmołowski, Michał Wójtowicz, Kacper Kaniepień, Mikołaj Wierzbicki, Dominik Król, Igor Żarski, Filip Pozorski, Robert Puczka, Filip Jurczak
Narratorzy: Weronika Kosior, Pola Dzięgiel 
Instrumentaliści: Krzywda Bartek - piano, Jakub Baran - gitara basowa, Max Matusiewicz – perkusja, Janek Statkiewicz i Marcin Oliński - gitara elektryczna
Adaptacja libretta; Maria Keńska-Wyszyńska i Monika Pozorska

Organizatorami tego wydarzenia są Malborskie Centrum Kultury i Edukacji i Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Malborku, partnerem I Liceum Ogólnokształcące w Malborku. Projekt uzyskał dofinansowanie z miasta Malborka.
MCKiE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz