niedziela, 25 marca 2018

Wielki finał Restartu Młodości

Pięcioro wspaniałych

.
Pięcioro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku przez sześć miesięcy, w kilku miastach regionu (m.in. Sztum, Dzierzgoń, Nowy Staw, etc), przy wsparciu mentalnym logistycznym  koleżanek i kolegów z klasy  oraz grona pedagogicznego realizowała projekt „Restart Młodości” w ramach inicjatywy Olimpiada „Zwolnieni z teorii”. W minioną  sobotę (24 marca) odbył się finał i podsumowanie projektu. 


Przy organizacji przedsięwzięcia brali udział i wzięli na siebie jego ciężar  Aleksandra Skolimowska, Marcin Oliński, Jędrzej Jurczak, Michał Wójtowicz. Całością „dowodził” Jan Zapolski-Downar. On też napisał poniższy tekst do blogu Lokalnej Gazety Obywatelskiej.

- Wczorajszy dzień (24 marca 2018 r.) na pewno zostanie zapamiętany przez społeczność ILO, wszystkie osoby aktywne i społecznie zaangażowane zakończył się bowiem  Restart Młodości.

Celem projektu było złagodzenie konfliktu pokoleń i dyskusja pomiędzy osobami w różnym wieku czego efektem było sześć imprez. (seniorzy, osoby dorosłe i my, nasi rówieśnicy  braliśmy udział w panelach dyskusyjnych, wymianie doświadczeń i poglądów, mini – koncertach, mogliśmy pograć w gry planszowe a przy  okazji porozmawiać i wymienić się poglądami.  Na temat tego co nas dzieli i łączy, co łączy pokolenia)  

Można powiedzieć, że ta nasza ,,ekspansja” objęła cały region, ponieważ Restart dotarł do Malborka, Dzierzgonia, Nowego Stawu, Sztumu i Kwidzyna. Jednakże ostatnia impreza nieco różniła się od poprzednich. 


Oczywiście jak zwykle podzielona była na 3 etapy: integracja przy grach planszowych, występ artystyczny i panel dyskusyjny. ! etap przebiegł bez zmian, beneficjenci mogli zagrać w gry nowoczesne np. 5 sekund czy Rummikub oraz te tradycyjne np. Chińczyk czy Szachy. 

Oczywiście każdy z uczestników miał możliwość poznania nowych technologii poprzez okulary wirtualnej rzeczywistości czy przejechania się na elektrycznej deskorolce. W części artystycznej wystąpił zespół 4M w składzie Marta Orlich, Michał Zdziennicki, Marcin Oliński i Michał Wójtowicz. 


W trakcie panelu rozpoczęła się dyskusja na temat czytania książek i różnych alternatyw z tym związanych. Oczywiście również przyszedł czas na podziękowanie i podsumowanie zawarte w 3 minutowym filmiku. Podziękowano również partnerom, sponsorom, wolontariuszom jak i całej naszej 5-tce założycieli projektu

Jan Zapolski-Downar 
& BANWI


 


 


 

 

 


 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz