wtorek, 18 września 2018

BEZPŁATNE szczepienia

Przeciw pneumokokom dla dzieci urodzonych w 2016 roku!

inf. Katarzyna Fabiańska

Burmistrz Miasta Malborka zaprasza na bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom, które realizowane są w ramach „Programu polityki zdrowotnej na lata 2017-2018 w zakresie szczepień ochronnych przeciwko zakażeniom pneumokokowym wśród dzieci z terenu miasta Malborka urodzonych w 2015-2016 roku”.


Realizatorem programu, wyłonionym w drodze konkursu ofert jest Indywidualna Praktyka Lekarska – lek. Ewa Gajecka z siedzibą w Malborku przy ul. Juliusza Słowackiego 2. Telefon do rejestracji: (55) 272-30-50.

Szczepieniem objętych będzie 40 dzieci urodzonych w 2016 roku, które są zameldowane na pobyt stały lub czasowy na terenie miasta Malborka i w dniu szczepienia ukończyły 2 rok życia. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Rodzice, którzy zdecydują się na skorzystanie z bezpłatnego szczepienia, mogą zapisywać dzieci w w/w przychodni osobiście lub telefonicznie. Aby zaszczepić dziecko należy dostarczyć:
1) poświadczenie zameldowania (na pobyt stały lub czasowy na terenie miasta Malborka) wydane bezpłatnie przez Urząd Miasta Malborka, pl. Słowiański 5, pok. 104 – Biuro Ewidencji Ludności; 
2) zaświadczenie od właściwego lekarza pediatry dziecka, że nie było szczepione przeciw pneumokokom.
W umówionym terminie szczepienia rodzic zobowiązany jest dostarczyć w/w dokumenty, jak również zabrać ze sobą książeczkę zdrowia dziecka.


komunikat UM Malbork

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz