poniedziałek, 19 lutego 2018

Było gorąco, ciepło i serdecznie … mimo kąpieli w przeręblu

I Zlot Morsów w Malborku

.
Organizatorzy akcji charytatywnej na rzecz Szymka Mazurczaka młodego mieszkańca Malborka. Przypomnijmy Szymek uległ wypadkowi. Poruszyło to serca Malborczyków i Malborek.  Wszystkich mieszkańców – starszych i młodszych. 


Celem wszelkich akcji jest zdobycie potrzebnych środków na leczenie i rehabilitację. Ta w sobotę, może i wyglądała to na czyste szaleństwo – ale była w tym metoda, radość wspólnej zabawy i chęć niesienia pomocy.

Malbork tego dnia zdał egzamin 
„z kilku przedmiotów - poczucia humoru, empatii, umiejętności społecznych organizatorów, otwartości, itp.”. Miasto w tym miejscu emanowało radością życia (jakby na przekór tragedii, by pokazać jak bardzo było i jest w uczestnikach wszelkich imprez poświęconych pomocy Szymkowi) woli życia, walki i dobra … jakby one tą drogą mogły wesprzeć Szymkowe. Oby tak się stało.

Prócz całego konglomeratu intencji, chęci i dobra, całkiem przyziemnie - uzbierano 10 486, 87 złotych. Które z całą pewnością wesprą pomoc, leczenie i rehabilitację. 

Na bulwarze nad Nogatem 
pomiędzy Szkołą Łacińską a Muzeum Zamkowym działy się rzeczy wręcz mrożące krew w żyłach jednym, drugich rozpalały wewnętrznie zewnętrznie i dodawały energii. 

Jak poddały zaprzyjaźnione portale i co mogliśmy empirycznie stwierdzić - wśród ekip które przyjechały do Malborka, można było spotkać morsów m.in z Gdyni, Gdańska, Elbląga, Braniewa, Dzierzgonia, Susza, Tczewa, Skaryszew a nawet odległego Wrocławia.


Do ekipy morsów z Malborka tego dnia dołączył m.in. burmistrz Marek Charzewski.

Przypomnijmy; 
Dzięki atrakcjom towarzyszącym, zbiórce do puszek oraz aukcji odbywających się na koniec imprezy udało się zebrać 10 486,87 zł. 
Zbiórkę na wieloletnie leczenie i rehabilitację Szymka Mazurczaka prowadzi Fundacja Rycerze i Księżniczki, można ją wspierać cały czas pod adresem: http://rycerzeiksiezniczki.pl/kids/szymek/?lang=pl
Organizatorami zlotu byli: Stowarzyszenie Malborskie Morsy oraz Urząd Miasta Malborka.

Imprezy towarzyszące:
Stanowisko SPINNINGU - Atlantis Fitnessclub Malbork
Stanowisko trampolin "Rusz się z Beti"
Centrum zabawy i edukacji dla dzieci "Pozytywka"
Stragan z fantami
Stragan z wyrobami własnymi i ciastami
Stragan z grochówką, kiełbaskami i ciepłymi napojami
Ogniska
Przejażdżki konne
Pokaz sprzętu straży granicznej
Pokaz sprzętu ratowniczego


BANWI
  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz