wtorek, 7 sierpnia 2018

Także literackich czas

Dożynki Literackie na 4/4 

Dominika Lewicka-Klucznik

Skoro czas żniw i pogoda aż za bardzo rozpieszcza, warto schować się w przyjemnych piwnicznych klimatach i posłuchać poezji oraz miło spędzić czas. 


Stowarzyszenie Alternatywni i Teatr im. Aleksandra Sewruka zapraszają na wyjątkowo letnią Elbląską Scenę Literacką 9 sierpnia o 19.00 Restauracji przy Bramie.

Anna Nawrocka mieszka w Zawidowie. Tuż przy granicy z Czechami. Ale nie przeszkadza jej to w aktywnym działaniu w elbląskim Stowarzyszeniu Alternatywni. Zresztą funkcjonuje również w kilku innych. 

To poetka, na której debiut trzeba było długo czekać, ponieważ cały czas twierdziła, że nie jest gotowa na książkę. 

Na szczęście w 2017 ukazał się pierwszy (i zapewne nie ostatni) tomik poetycki o dość wieloznacznym tytule. "Cztery czwarte" to niezwykle plastyczny opis historii ludzie różnych okresach dziejowych. Wydaje się jednak, że oryginalne listy dziadka do babci poetki są ciekawym punktem wyjścia do rozmowy o wojnie, zespoleniu z naturą czy też kobiecości i związkach. Ta książka jest w pewien sposób zamkniętym czasem, jaki przeżywamy wewnętrznie. A motywem przewodnim jest oczywiście człowiek ze wszystkimi ułomnościami i wzlotami. 

Anna Nawrocka i jej "cztery czwarte" 
w ramach Elbląskiej Sceny Literackiej 9 sierpnia o godzinie 19.00 w Restauracji przy Bramie. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Dominika Lewicka-Klucznik
Stowarzyszenie Alternatywni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz