środa, 26 września 2018

XV Bieg trzeźwości

Tu i teraz od piętnastu lat szerzy poprzez ten bieg idee abstynencji


Malborskie Stowarzyszenie Abstynenckie zorganizowało kolejną, cykliczną imprezę abstynencką z myślą o zachowywaniu trzeźwości w grupach rówieśniczych, środowiskach, wśród sportowców, etc. 

Wystartowało 491 zawodniczek i zawodników w kilku kategoriach. Byli to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Patronatem objęli zawody zarówno Starosta Powiatu jak i Burmistrz Miasta Malborka. Zresztą obaj panowie rzetelnie kibicowali zawodnikom a po zakończeniu dekorowali zwycięzców. 

XV Malborski Bieg Trzeźwości 

Idea fajna i edukacyjna, zwłaszcza dla młodych ludzi. To prosty przekaz … abstynencja, to zdrowy sposób na funkcjonowanie nie tylko w sporcie. Kto jak kto, ale najlepiej do jej krzewienia wydaje się najlepiej predysponowane jest  Malborskie Stowarzyszenie Abstynenckie z dorobkiem kilkunastoletnim w działaniach, popularyzatorstwie i propagowaniu idei. 

Zresztą czynią to, organizując ów bieg trzeźwości od 15 lat. 
W tym roku prym wiodły SP 3 z Malborka i Stare Pole. Rower – nagrodą główną losowaną wśród wszystkich uczestników biegu tym razem los obdarował  Kamila Gołąbiewskiego – gratulujemy.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza