środa, 3 kwietnia 2019

Przewodnicy malborskiego oddziału PTTK

W "Ołówku"

Nowy Staw, 2 kwietnia 2019 r.

Obchodzący podwójny jubileusz przewodnicy malborskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Stefana Dubyny, oraz zaproszeni goście, odwiedzili Nowy Staw. Obejrzeli centrum miasta i dowiedzieli się więcej o popularnym „Ołówku”.

Niedzielna (31 III) wycieczka autokarowa pn. "Wpadnij z nami w (na) "DEPRESJĘ"" była ostatnim punktem obchodów dwóch jubileuszy malborskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Stefana Dubyny - 66-lecia oddziału PTTK i 65-lecia przewodnictwa. Jeden z przystanków wycieczki, w której wzięli też udział przewodnicy z innych polskich miast, miał miejsce w Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie, czyli popularnym "Ołówku".


- Zostaliśmy bardzo ładnie ugoszczeni przez burmistrza Nowego Stawu Jerzego Szałacha - opowiada Bogdan Mąder, prezes malborskiego oddziału PTTK. - Przygotowano poczęstunek, każdy otrzymał suwenir, było bardzo miło. Pani Anna Uzdowska opowiedziała nam też historię miejsca, w którym się zatrzymaliśmy, czyli zabytkowego "Ołówka".


Przewodnicy poznali też bliżej centrum Nowego Stawu i tutejsze zabytki. Opowiedziała o nich ich koleżanka - wieloletnia przewodniczka po malborskim zamku i członkini PTTK - Maria Schmidt.


- Czasu nie mieliśmy zbyt wiele, ale to był miły przystanek w naszej wycieczce, podczas której pokazywaliśmy walory naszego powiatu - mówi Bogdan Mąder.


Uczestnicy jubileuszu PTTK wyruszyli w niedzielę z Malborka i obejrzeli też cmentarz mennonicki w Stogach, mosty lisewskie, Bystrze, Mątowy i Miłoradz. W tamtejszej Dawnej Wozowni zakończyła się wyprawa.

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza