środa, 6 grudnia 2017

Szymek nadziei nie traci

SZYMON JESTEŚMY Z TOBĄ !!!

Wojciech Nowakowski

Piszemy do Państwa jako mieszkańcy Malborka, przede wszystkim  miłośnicy biegania. W naszym mieście jest wiele grup biegowych, ale oprócz biegania kochamy także pomagać. 


Gdy dowiedzieliśmy się, że czternastoletni Szymon został potrącony przez samochód w naszym mieście , a koszt jego leczenia oraz rehabilitacji to kwota 250.000 złotych nie zastanawialiśmy się długo. 

Połączyliśmy siły i pod szyldem biegaczy bez podziału na drużyny przystąpiliśmy do akcji. Szybka reakcja , burza mózgów i już mieliśmy pomysł jak pomóc rodzicom. 

Zorganizowaliśmy ulotki , plakaty oraz puszki do zbiórki pieniędzy. Darowizny zbieramy dla fundacji Rycerze i Księżniczki(kliknij)która zbiera fundusze dla Szymona. 

Dodatkowo chcemy uświadamiać mieszkańców o zaistniałej potrzebie pomocy poprzez biegi ulicami miasta, gdzie będziemy zbierali pieniądze i rozdawali ulotki. 

Dzięki uprzejmości jednego z lokalnych Radnych, pojawiliśmy się na spotkaniu Rady Miasta. Przedstawiliśmy nasze prośby oraz pomysły na pomoc rodzinie. Radni dali nam Zielone Światło do działania, a także w pełni popierają nasze zaangażowanie. Na początku grudnia miłośniczki biegania z Malborka pojechały na bieg Mikołajkowy do Gdyni, gdzie zbierały pieniążki dla Szymona. W połowie grudnia także będziemy obecni podczas Zimowego Grand Prix Sztumu w biegach. Finałem naszej akcji będzie bieg Sylwestrowy, który odbędzie się 30 grudnia w Malborku. 

Bieg jest darmowy, ale podczas zapisów będzie można przekazać wybraną przez siebie sumę, która zasili konto fundacji. Będą też licytacje, ognisko i wiele atrakcji. Mamy dużo energii i zapału by pomóc rodzicom chłopca w szybkim powrocie do zdrowia.
Wojciech Nowakowski

oraz
artykuł ; "W trybie nadzwyczajnym Nie uchwała a prośba" 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza