wtorek, 10 lipca 2018

Cotygodniowe, wybrane informacje Komendy Powiatowej PSP w Malborku

Na terenie powiatu malborskiego 

w dniach od 02.07.2018 r. do 08.07.2018 r. zanotowano:

Pożary: 2x pożar śmietnika, 3x pożar trawy, pożar śmieci, pożar lodówki, pożar samochodu osobowego. Miejscowe Zagrożenia: 9 x gniazdo owadów błonkoskrzydłych, kolizja 2 aut osobowych, 2x pomoc policji, wypadek drogowy.

Dnia 07.07.2018 o godz. 16:37 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych w Malborku przy ul. Głowackiego (DK-55).
Po dojeździe zastępów  z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano wypadek drogowy z udziałem dwóch samochodów osobowych (Renault Scenic oraz VW Polo). 

Pojazdy znajdowały się na jednym pasie ruchu. Na poboczu drogi znajdował się mężczyzna, uczestnik wypadku, uskarżający się na ból klatki piersiowej.  W pojeździe Renault Scenic znajdowała się 84 letnia kobieta, pozostali poszkodowani opuścili pojazdy o własnych siłach. 

Łącznie w obu pojazdach podróżowało 6 osób, wszystkie wymagały pomocy medycznej.

Działania ratowników polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanemu mężczyźnie. Pomoc w transporcie poszkodowanego do karetki. Zadysponowanie i przyjazd OSP Stogi do miejsca zdarzenia. Odłączenie akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Wprowadzenie ruchu wahadłowego. Usunięcie resztek powypadkowych i sorpcja płynów eksploatacyjnych. Zakończenie działań i powrót do jednostek macierzystych.

W zdarzeniu brały udział: 2 zastępy z JRG Malbork i 1 zastęp z OSP Stogi
Czas trwania akcji: 1 godz. 05 min.


Dnia 08.07.2018 o godz. 03:53 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Malborku przy ul. Zacisznej.

Po dojeździe zastępu  z JRG Malbork zastano pożar samochodu osobowego marki Mercedes CLS zaparkowany przy drodze osiedlowej. Pożarem objęty był przedział silnikowy samochodu. Właściciel pojazdu oraz patrol Policji na miejscu zdarzenia.

Działania ratowników polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu piany ciężkiej na komorę silnika i ugaszenie pożaru. Następnie przeszukanie i kontrola pojazdu. Przekazanie mienia objętego działaniem gaśniczym właścicielowi. Zakończenie działań i powrót do jednostki.

W zdarzeniu brał udział:  1 zastęp z JRG Malbork. Czas trwania akcji: 54 min.
Przesłał mł.bryg. Janusz Leszczewski
zastępca  Komendanta Powiatowego PSP w Malborku

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza