wtorek, 16 kwietnia 2019

Hasło „Bezpieczne wakacje”.

Karwan "na" podzamczu zamku w Malborku. Budowla służąca dziś pokojowym działaniom, zwłaszcza tym dotyczących kultury, nauki i sztuki. Dawniej - magazyn broni i sprzętu wojennego (będący w stałej gotowości i do dyspozycji mnichów rycerzy w ich łupieżczych wyprawach). Tutaj, 12 kwietnia 2019. odbył się XII Finał turnieju Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Turniej w tym roku przebiegał pod hasłem „Bezpieczne wakacje”.

Turniej wiedzy 

XII Finał Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

Do turnieju zgłosiło się 1382 uczniów z 44 pomorskich szkół ponadpodstawowych. Do pisania testu w pierwszym etapie konkursu zasiadły 994 osoby w 9 miastach, z Malborka 49. Do drugiego etapu Olimpiady zakwalifikowało się 467 osób w tym 35 z naszego miasta. 

Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła 28-osobowe grono finalistów (3 uczennice z II LO z Malborka). Ponieważ jedna osoba nie złożyła pracy w wymaganym terminie, w finałowych przesłuchaniach i podziale nagród wzięło udział 27 uczestników XII Olimpiady z 9 miast.

Zadaniem każdego finalisty było zdiagnozowanie najważniejszych problemów związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas letnich wakacji oraz przedstawienie ciekawych rozwiązań tych problemów. 12-osobowa komisja konkursowa brała pod uwagę wartość merytoryczną każdej pracy, jej zgodność z tematem, innowacyjność, korzystanie z metod badawczych, poprawność językową oraz umiejętność zaprezentowania autorskiego projektu. Zwyciężczyni, uczennica z Gdańska otrzymała nagrody o wartości ok. 20 tys. zł. między innymi darmowy indeks na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia, ufundowany przez Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną, laptop i 1000 zł w gotówce. Należy podkreślić, że każdy z 27 finalistów otrzymał cenne nagrody min. laptopy, tablety, czytniki ebook, rowery, smartfony, słuchawki.

Uczennice z Malborka; Julia Cacała, Klaudia Marciniak i Oliwia Sikorska zajęły kolejno 14, 17 i 24 miejsce.

Organizatorami XII Olimpiady były: Straż Miejska w Malborku i Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna oraz straże miejskie z Gdańska, Chojnic, Kościerzyny, Kwidzyna, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego i Tczewa. Partnerem przedsięwzięcia był Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. 

Tekst i zdjęcia przesłał Tomasz Farysej
----------------------------
Komenda Straży Miejskiej - Komendant Tomasz Farysej pok. 323 III piętro Urzędu Miasta , tel. wew. 483. Dyżurny Straży Miejskiej pok. 306, tel. wew. 485 tel. (55) 273 30 96 tel kom. 669 060 656 (kontakt tylko za pomocą SMS) tel. alarmowy 986


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza