wtorek, 5 listopada 2019

Warsztaty historyczne

Budowanie tożsamości i niepodległości mieszkańców Pomorza

.
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego (30 października) uczestniczyli w ciekawych warsztatach historycznych, prowadzonych przez Małgorzatę Daniluk – pracownika Muzeum w Sztutowie.


Zajęcia poświęcone były zagadnieniom, związanym z budowaniem tożsamości i niepodległości mieszkańców Pomorza, głównie Gdyni. 

Uczniowie mogli zapoznać się z okolicznościami powstania Gdyni oraz z życiem mieszkańców tego miasta w okresie międzywojnia. 

Każdy z uczestników warsztatów otrzymał karty pracy, które okazały się pomocne w zrozumieniu trudnych warunków życia Polaków na terenie Wolnego Miasta Gdańska, aż do ataku Niemiec na Gdynię we wrześniu 1939 roku. 

Uczniowie poznali też dzieje Polaków na Pomorzu w czasie II Wojny Światowej; od chwili aresztowania, aż po ciężkie warunki życia w obozie Stutthof i innych obozach koncentracyjnych.

Uczniowie otrzymali także upominki - książki w postaci innowacyjnych komiksów pt.,, Szczęściarz z Rocznika 1917’’,których celem było przybliżenie młodzieży trudnych losów ówczesnych świadków historii.
Opr.AJ


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza