czwartek, 20 września 2018

Slam

Czyli jak poeci walczą na wiersze

Dominika Lewicka-Klucznik

Po raz pierwszy na Festiwalu Literatury Wielorzecze w programie pojawił się Slam. Ta forma poetyckiej rywalizacji pojawiła się w naszym mieście już w 2012 i postanowiliśmy do niej wrócić. 

Główną ideą konkursu jest to, by swoją twórczością (która czasem przybiera nawet formę performansu czy happeningu) przekonać do siebie publiczność, bo to ona decyduje, kto przejdzie do dalszej rywalizacji. To zatem bardzo emocjonujący rodzaj turnieju literackiego.

Slam jest konkursem poetyckim

w którym każdy może się zmierzyć z każdym. Decyzję, który wiersz jest lepszy, podejmuje publiczność, głosując przy pomocy dwóch kartek w różnych kolorach. 

Jeśli chcesz wziąć udział w Slamie w ringu 22 września od 21.30 w Bibliotece Elbląskiej (Sala u św. Ducha – wejście od dziedzińca):

- przygotuj sześć własnych, nienagradzanych, niepublikowanych wierszy 
- zapisz się na Slam przed samym wydarzeniem
- stań do rywalizacji i walcz na wiersze – to publiczność zdecyduje, kiedy odpadniesz z ringu

Slam prowadzi Wojciech Boros, co już na starcie gwarantuje moc emocji. Resztę zapewnią poeci oraz publiczność, która subiektywnie/obiektywnie będzie decydować, kto ring opuści, a kto przejdzie do następnej rundy. Zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły 16 lat.

Na zwycięzcę (i tę osobę, która będzie prawie zwycięzcą) czekają nagrody finansowe, statuetki, które zaprojektowała tradycyjnie Ada Kotyńska (wykonanie firma JetSystem) oraz zaproszenie do Restauracji Przy Bramie w Elblągu.

Dominika Lewicka-Klucznik
Stowarzyszenie Alternatywni

Po Slamie zapraszamy na finał koncert Roberta Kasprzyckiego. Na wszystkie wydarzenia VI Festiwalu Literatury wstęp jest wolny.

Projekt VI Festiwal Literatury Wielorzecze jest realizowany przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg, Fundacji PZU  Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski
Śledź nas na https://www.facebook.com/events/274193553165936/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza