niedziela, 26 listopada 2017

Kolejny "Dzień otwarty" Komendy Powiatowej PSP w Malborku

Fotorelacja „No bo któż, chociaż raz, nie chciał zostać strażakiem?!” Cz.II

BANWI

Tym razem więcej zaciekawionych dorosłych. Na samym początku odwiedzin na placu przed i w garażach PSP dominowali sympatyczni studenci WSG. Bowiem rodzimy malborski wydział Alma Mater WSG zaakceptował odwiedziny przyszłych inżynierów (i nie tylko) w sobotnie przedpołudnie  u strażaków. Ale i znów nie brakowało także rodziców z dziećmi. 

Podobnie jak poprzednio wszystko można było  dotknąć, przymierzyć, ubrać, sprawdzić działanie  i samodzielnie ocenić własne możliwości np. w zakresie ratownictwa medycznego. 

Tym razem jednak nie było tak zupełnie „lajcikowo” jak z maluchami  (a i te potrafiły pytaniami zadziwić niejednego). Studenci wszak dorośli ludzie – pytali całkiem fachowo, konkretnie i chcieli oglądać, zobaczyć i nauczyć się. Toteż pełne ręce… STOP … plecy roboty miał pozorant udający ofiarę wypadku 
(by nie było tak zbyt poważnie i groźnie, wszak miało być edukacyjnie). To trochę pojękiwał i utyskiwał na kolegów, "żeby uważali, bo go połamią do reszty, lub niechcący zrzucą z noszy". Na pytanie z grupy osób oglądajacych procedurę ratunkową – "czy im się to zdarza, że ktoś z ratowanych poszkodowanych ... spadnie z tych noszy …"  Ratownicy odpowiadali zgodnie, że do tej pory nigdy, ale … tym razem, pewnie tak!  ... jeśli „poszkodowany” raz jeszcze „zabiadoli a zajęczy marudnie ... dworując sobie z prezentującyh fazy pomocy!"  

Jak to można zobaczyć w fotorelacji zainteresowanie jak poprzednio było nieprzemijające. Nie tylko studenci, dzieci i młodzi ludzie korzystali z różnych możliwości  sprawdzenia jak działa prądownica, działania ratownictwa medycznego, etc.  

Na twarzach wielu tatusiów widać było przeurocze zadowolenie, a i mamy również, oczywiście tak ad hoc po rodzicielsku, dla pokazania swoim maluchom, przymierzały, dźwigały i sprawdzały jak to jest np. w szoferce autodrabiny … znów, jak poprzednio - także.


Sobotni,  drugi z dwóch otwartych dni  Komendy Powiatowej PSP w Malborku przy ul. Wybickiego również można uznać za udany i pouczający, edukacyjny, 

Podobnie jak poprzednim razem podczas pierwszego otwartego dnia  - nie wiedzieć czemu, oczy z zainteresowania i fascynacji tego co widzą, nie tylko świeciły się dzieciakom. To był kawałek dobrej edukacji i profilaktyki. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz