środa, 28 listopada 2018

Koniecznie w czerwonych szpilkach!

Malbork w obronie praw

Katarzyna De Guzman

Fundacja Inicjatyw Lokalnych Malbork zaprasza Państwa na: MALBORK W OBRONIE PRAW CZŁOWIEKA - III edycja.

Przedstawiamy program wydarzeń: Maraton Pisania Listów w obronie więźniów sumienia Amnesty International 29.11.2018r - 07.12.2018r. Bohaterkami maratonu są kobiety z różnych stron świata - aktywistki i obrończynie praw człowieka. Miejsce - I LO im. Henryka Sienkiewicza w Malborku Warsztaty dla kobiet: Wzmacnianie pewności siebie - recepta na sukces

Miejsce - I LO w Malborku. Uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka 07.12.2018, I LO w Malborku, godz. 11:00 - 15:00; 


Hasło przewodnie: 

Czerwone szpilki w Malborku

W tym roku upamiętniamy 100-lecie Praw Wyborczych Kobiet! Logo naszej akcji to czerwone szpilki - symbol aktywności, przedsiębiorczości i odwagi!

Podczas uroczystości łamiemy stereotypy na temat aktywności kobiet, integrujemy kobiece środowiska w walce o pozytywną zmianę!

Nasz apel: Jeżeli macie czerwone szpilki, koniecznie przyjdźcie w nich na spotkanie! Podkreślicie tym solidarność aktywnych kobiet.

Plan wydarzenia:

 Krótkie, 15-minutowe wystąpienie: Sytuacja kobiet w środowisku lokalnym z faktami na temat aktywności kobiet z Malborka zapozna nas socjolożka - to nie będzie nudny monolog, tylko zadziwiające informacje, o których zapewne nie mieliście pojęcia!

Debata: Zaangażowanie kobiet w życie społeczno - gospodarcze. Debata zostanie poprowadzona przez uczennice I LO w Malborku, a naszymi gośćmi będą aktywne i znane w Malborku kobiety. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytanie o przyczynę niewystarczającej aktywności kobiet w naszym lokalnym środowisku. Może znajdziemy jakieś rozwiązanie na poprawę tego zjawiska?

Liczne, ciekawe konkursy!!! A jakie nagrody?!!! Nie możemy opędzić się od sponsorów - każdy chce mieć swój udział w tym kobiecym wydarzeniu. To takie pierwsze w historii Malborka!

Pozwólcie sobie na zdobycie atrakcyjnej nagrody!

I edycja Konkursu Perły Malborka - tego jeszcze nie było! To konkurs dedykowany tylko kobietom! Jako miasto Malbork możemy poszczycić się wieloma znaczącymi kobiecymi nazwiskami - czas je poznać nagrodzić! Która z kobiet zostanie Perłą Malborka?

Wystawa historyczna poświęcona kobietom, zorganizowana przez Muzeum Miasta Malborka i I LO w Malborku. Oglądając wystawę przeniesiesz się w przeszłość - poznasz nie tylko historię kobiet ale także ciekawe, propagandowe reklamy.

Pozowanie na ściance zaprojektowanej przez młode kobiety. W końcu to będzie dzień gwiazd, przyjdź i pozuj z nami do zdjęcia

- koniecznie w czerwonych szpilkach! ZAPRASZAMY!!!

Organizatorzy: I LO w Malborku, Fundacja Inicjatyw Lokalnych Malbork, Muzeum Miasta Malborka. Patroni honorowi: Starosta Powiatu Malborskiego Burmistrz Miasta Malborka

Katarzyna De Guzman
Manager ds. kontaktu z mediami w Fundacji Inicjatyw Lokalnych w Malborku

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza