Prace trwają - co widać
fragmenty z Programu Rewitalizacji Miasta Malborka na lata 2017-2023 – MALBORK na +
Podczas spotkania zespołu inicjatywno – doradczego który powołał burmistrz Marek Charzewski w sprawie „Wieloletniego Programu Współpracy Miasta Malbork z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami ze sfery pożytku publicznego na lata 2017 – 2021” rozmawiano również o możliwościach związanych z działaniami w sferze projektu rewitalizacyjnego.
Omawiała je Anna Olkowska-Jacyno pokazując możliwości dla organizacji pozarządowych, możliwości dla obywateli w sferze działań publicznych, integrujących lokalne społeczności. itp. itd.
Już niedługo wrócimy do tego akurat tematu. Bowiem w połowie września br. stowarzyszenie Malborskie Forum Pomocowe oraz Malborska Rada Organizacji Pozarządowych wspólnie z urzędnikami zajmującymi się m.in rewitalizacją, organizacjami kościelnymi, sąsiedzkimi i nieformalnymi grupami działającymi non profit na rzecz mieszkańców organizują kolejne robocze spotkanie Forum Pomocowego.
Dlatego dziś przypominamy kompleksowy zamysł projektu rewitalizacyjnego - cytując jeden z fragmentów projektu. Do tematu wrócimy.
Dziś już widać gołym okiem, że prace trwają a jeszcze niedawno były to tylko marzenia i pomysły.
Fragmenty z Programu Rewitalizacji
(...) Istotny dla planowanych do realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych jest obszar priorytetowy infrastruktura techniczna i przestrzeń publiczna.

W znacznym stopniu zaplanowane w Programie Rewitalizacji Miasta Malborka na lata 2017-2023 działania realizują cele strategiczne i operacyjne określone w obszarze przedsiębiorczość zwłaszcza w zakresie Wsparcie lokalnej przedsiębiorczości.

ofertę spędzania czasu wolnego. W długim okresie przełożą się na wydłużenie sezonu turystycznego, a w konsekwencji na wzrost zatrudnienia w sektorze turystyki i na wzrost dochodów mieszkańców.

Program Rewitalizacji jest spójny i wpisuje się w założenia poszczególnych programów operacyjnych. Najważniejszym wyzwaniem będzie skuteczna integracja inicjatyw i projektów realizowanych w ramach Programu Rewitalizacji i poszczególnych programów operacyjnych tak, aby wzmocnić i poszerzyć skalę oddziaływania działań wynikających z programu rewitalizacji.
Część działań dedykowanych będzie w sposób szczególny bezpośrednio obszarom rewitalizacji.
Dynamiczny Malbork - Wspieranie przedsiębiorczości oraz atrakcyjności inwestycyjnej szczególności w sferze turystyki i działalności kulturalnej.
Obejmuje działania mające na celu rozwijanie i wspieranie przedsiębiorczości na obszarze Malborka, w szczególności związane z turystyką i działalnością kulturalną, działania promujące postawy przedsiębiorcze.
Przyjazny Malbork - Poprawa infrastruktury drogowej w mieście, poprawa stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w mieście, rozbudowa i poprawa jakości infrastruktury turystycznej, kulturalnej, rekreacyjnej, sportowej. Obejmuje działania mające na celu poprawę infrastruktury drogowej w mieście i poprawę drożności komunikacyjnej Malborka zarówno dla mieszkańców jak też turystów. Obejmuje również działania
mające na celu poprawę jakości infrastruktury, a tym samym oferty turystycznej, kulturalnej, rekreacyjnej i sportowej skierowanej do mieszkańców oraz turystów. Obejmuje działania, które poprawiają bezpieczeństwo i porządek publiczny w Malborku.
Edukacyjny Malbork - Wspieranie działań w zakresie systemu kształcenia dzieci i młodzieży, aktywizacja osób starszych oraz promowanie wśród mieszkańców zdrowego stylu życia. Obejmuje działania realizowane przez miasto, oświatę oraz przedsiębiorców służące wsparciu
działań w zakresie systemu kształcenia.
W szczególności obejmuje realizację współpracy sektora publicznego oraz prywatnego w celu dopasowania jakości kształcenia na poziomie podstawowym i
gimnazjalnym. Obejmuje również działania związane z aktywizacją grup seniorskich, np. działających w Uniwersytecie III Wieku oraz wsparcia dla inicjatyw i stowarzyszeń propagujących zdrowy tryb życia oraz aktywność sportową.

Obejmuje wsparcie dla organizacji społecznych i pozarządowych działających na terenie i na rzecz miasta.
Malbork, kocham to Miasto - Budowa pozytywnego wizerunku miasta wśród mieszkańców, przedsiębiorców oraz turystów. Jest zbiorem wszystkich działań, które związane są z poprawą wizerunku miasta wśród jego mieszkańców ale także turystów. Oznacza realizację przejrzystej polityki informacyjnej, gromadzenie i analizowanie opinii mieszkańców w celu poprawy np. jakości usług komunalnych, szczegółów realizacji inwestycji miejskich np. związanych ze spędzaniem wolnego czasu, czy też promocją miasta. Zawiera również intensyfikację promocji marki turystycznej i kulturalnej miasta, która obejmuje działania mające na celu kreowanie i sprzedaż oferty turystycznej, kulturalnej oraz inwestycyjnej miasta. (...)
Program rewitalizacji w całości - kliknij
Wprowadzenie i zdjęcia BANWI
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz