czwartek, 28 lutego 2019

Wespół w zespół (cd.)

Organizacje społeczne – to działa!

.
Wczoraj 27 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Organizacji Społecznych. To symboliczny dzień stowarzyszeń i fundacji, wśród których są także Ochotnicze Straże Pożarne, czy kluby sportowe. 

Najnowsze badania podają, że organizacji społecznych jest w Polsce około 143 tysięcy. 

Zaufanie do organizacji deklaruje 54%  dorosłych Polek i Polaków – oznacza to, że ufamy im bardziej niż rządowi, samorządom, mediom czy biznesowi. 

Od lat także zaufanie do fundacji i stowarzyszeń systematycznie rośnie.

Malborska Spółdzielnia Inicjatyw zaprasza 
(na swoim Fan Page umieściła zaproszenie), a my je wzmacniamy cytując;

"Nieście tę wiadomość i przybywajcie tłumnie 

Dzisiaj (cytowany tekst pochodzi z 27.II)  Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych, na pewno wiele malborskich pozarządowców świętuje. W tych uroczystych okolicznościach ogłaszamy, że Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw i Fundacja Grupa Zainteresowania Alternatywnego prowadzić będą przez najbliższe trzy lata Centrum Organizacji Pozarządowych. 

Jako partnerzy, już dzisiaj zapraszamy przedstawicieli malborskiego trzeciego sektora na symboliczne otwarcie „domu organizacji”. Odbędzie się 7 marca o godz. 17.00 w siedzibie spółdzielni przy ul. Grunwaldzkiej 16-18.

Bardzo zależy nam na tym, by tego dnia zebrali się przedstawiciele jak największej liczby malborskich organizacji. Nie planujemy wielkiej fety, ale chcemy rozpocząć działalność od nieco mniej formalnego spotkania, podczas którego poznamy się nawzajem. 

Chcemy również wszystkim pokazać, jakimi pomieszczeniami dysponuje Fabryka Inicjatyw, bo będą z nich mogli korzystać członkowie malborskich NGO na działalność statutową. 

Zaproszenie adresowane jest do wszystkich organizacji, przekazujcie więc tę wiadomość wszędzie, gdzie się da. Niech 7 marca będzie nas jak najwięcej, bo przecież lokalna współpraca i integracja to jedne z wiodących zadań COP. 

Zadanie jest dofinansowane przez Miasto Malbork".
tekst i zdjęcie  z FanPage Fabryki Inicjatyw 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz