poniedziałek, 14 maja 2018

Zbiórki publiczne (co i jak w ruchomych obrazkach - film)

Nie taki diabeł straszny jak go malują

Jeśli chcesz zorganizować zbiórkę publiczną!

To dla tych, którzy mają zbyt mało czasu, by przeczytać. Niemniej i tak do tego w końcu będą musieli dotrzeć, by uczynić to rzetelnie i zgodnie z przepisami obowiązującego prawa. 

Organizując sobotnią zbiórkę na rzecz leczenia małej Hani i wsparcia  w tej materii Jej Rodziców (w zmaganiach jakie niesie choroba, leczenie, późniejsza rehabilitacja) zdobyliśmy doświadczenie. 

Ufamy, że tym sposobem mając w pewnym sensie obycie w tej materii teraz i ufność, co da radę to zrobić - dzielimy się tym i wiedzą o tym.

W nadziei, że pójdą w nasze ślady inni, którzy jeszcze tego nie robili, nie organizowali ... lub organizowali, niekoniecznie do końca w zgodzie z przepisami. 

Postanowiwszy napisać co i jak - czynimy to z pełną świadomością rożnych mitów, które krążą po naszym środowisku, z którymi zetknęliśmy się w trakcie organizacji festynu - pikniku - zbiórki. Po naszemu "Biegu z Wielkim Sercem dla Hani".

Pragniemy, by inni mieli łatwiej, mieli przetarty szlak i nie musieli wkładać tyle energii i nerwów w organizacje przedsięwzięcia szczodrobliwości społecznej. 

Tu też pragniemy podziękować 

tym często bezimiennym, którzy swymi podpowiedziami, "wykonanymi telefonami", wskazówkami pomogli, wsparli merytorycznie, prawnie i poprawnie to - co zorganizowaliśmy. 

Jedna osoba wymaga szczególnego wyróżnienia prócz wszystkich Was pomagających. Przed którymi chylimy czoła. Tą szczególną jest urzędniczka MSWiA Barbara Kacprzak (wszak jest jeszcze przed 25.05. więc sobie pozwalamy napisać!). Ona i zespół pozostałych osób odbiera po kilka tysięcy formularzy zgłoszeń elektronicznych i je weryfikuje. Praktycznie nie mając fizycznej możliwości pochylenia się nad jednostkową sprawą. Pani Barbara miała! Okazała Wielkie Serce i znalazła chęć, i czas. Dzięki Niej mogliśmy zorganizować wszystko jak należy od A do Z. Torując prawidłową drogę innym, tym oczywiście, którzy tego nie robili i nie znają. Wszak wielu mieszkańców i organizacji Miasta to robiły i robią z powodzeniem przecież!

I jeszcze jedno - w przekazach w sieci oraz innych medialnych - trudno było się połapać, kto organizował. A wystarczyło wejść np. na portal zbiorek publicznych - gov.pl . Więc na prośbę wszystkich, którzy sobotnią imprezę przygotowywali i zorganizowali ujaśniamy; co kto i jak.

Organizowała to jedna grupa osób


która związana jest "z" i należy "do";  stowarzyszenia Malborskie Forum Pomocowe (MFP), skupiając się też w nieformalnym związku facebook`owym "Malbork sprzedam oddam zamienię ... Po mocna dłoń pogaduchy ..." Głównodowodzącą w sferze bezpośrednich  organizacyjnych przygotowań festynu (i jako zgłaszająca z upoważnienia MFP w samorządzie wydarzenie) była założycielka grupy Marysia Skalana. Za przygotowania logistyczne, organizacyjne, prawne odpowiadał (i zgłoszenie zbiórki w MSWiA) Krzysztof Hajbowicz (MFP). Wsparci byli osobami ze stowarzyszenia Malborskie Forum Pomocowe  wykonującymi tytaniczną wręcz czasem pracę; Wiolettą Murawską, Kamilą Raczkowską, małżeństwem państwa Aleksandry i Leszka Kudzma, Adrianem Czaban, i wielu wielu innych, których Państwo zdołaliście zobaczyć podczas sobotniego spotkania. Wsparci logistyką i działaniami samorządowców oraz Malborską Radą Organizacji Pozarządowych. 

BANWI

Wrócimy do podziękowań jeszcze - ale teraz czas na film. Oto on;

http://poradnik.ngo.pl/zbiorki-publiczne

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza