piątek, 11 stycznia 2019

Koncerty

Koncertowe podsumowanie noworoczne i nie tylko ...

.
Organizatorzy XXVIII Festiwalu "Boże Narodzenie w sztuce" upychają możliwości widowni do ostatniej chwili bowiem dostać się na koncert zespołu ENEJ - "Kolędowo" 19 stycznia  to nie lada teraz już wyczyn, Na otarcie łez jest jeszcze kilka propozycji m.in trochę później - co serdecznie polecamy. 


22. Baza Lotnictwa Taktycznego zaprasza na Koncert Noworoczny, który odbędzie się w Klubie 22. BLT na ul. Sikorskiego 26 stycznia br. o godz. 18.00

W koncercie wystąpią zespoły wokalne – Secret Garden Singers oras Grupa Wokalna „Folk” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Malbork.

Wstęp wolny. Wejściówki można odbierać w bibliotece Klubu 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego (I piętro).

Burmistrz Marek Charzewski na wczorajszym spotkaniu z mediami wraz burmistrzem Janem Tadeuszem Wilkiem wspominali o tym, że wydzierżawienie  kina tamże musi być jeszcze przemyślane. Owoż to co przepisy "pepoż" zezwalają Wojsku, niekoniecznie zezwalają na użytkowanie cywilom i cywilnym instytucjom. 

Muszą być spełnione dodatkowe warunki i to podraża koszty o ok. 100 tys zł, by mogło kino funkcjonować w "dawnym kinie garnizonowym" czyli sali widowiskowej klubu 22. BLT. SIC - przepisy. Mimo życzliwości instytucji i wojska problem wymaga ponownie rozpatrzenia, bowiem zdaje się, że problem nie leży po stronie dobrych chęci a galimatiasu prawnych przepisów różnych odpowiedzialnych za takie wymogi  instytucji. Co trudno było na zdrowy rozum wywnioskować wcześniej. 
Proszę zauważyć, że promowany  koncert organizowany jest przez 22. BLT i pobyt na widowni widzów spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa - bo organizatorem jest Wojsko. A cywilne kino ... cóż, tu zaczynają się schody z przepisami, wymogami, etc. 

Nikt nie zwróci uwagi że takie mamy przepisy, ale zapewne będzie okazja psioczenia na administrację, urzędników i brak dobrej woli. Czegoś w tym wszystkim nie rozumiem.
Dziki, konstytucja, jedynie słuszna partia, religia, prezes - zaczyna to wszystko trącić Mrożkiem. Bo "Państwo" to ma inne sprawy na głowie - "populistyka prewencyjna".  No i tak dobrze, że nie trąci jeszcze folwarkiem Orwellowskim. A może już?!
ABAH

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza