czwartek, 18 kwietnia 2019

Student żebrak ... ale Pan (...)

Taki dziwny to jest stan

Coś do przemyślenia dla rodziców studentów, dla wybielających się na studia i dla samych studentów

Dziękując za Państwu reakcje, opinie i uwagi. Po wczorajszym redakcyjnym wpisie na temat szkoły art. pt. "Nie tylko nasze Dzieciaki" i ilustrującej problematykę - prezentacji wypowiedzi dr Tomasza Rożka. 
Nie przypuszczałem, że aż takim zainteresowaniem się on (ten wpis na blogu) cieszyć będzie. Szczerze mówiąc obawiałem się nieprzychylności wszelakich, wraz z współtwórcami - jesteśmy mile zaskoczeni.  
Postanowiliśmy pociągnąć ten wątek, ale w nieco innym wymiarze 
Dlaczego nasze uniwersytety są na końcu rankingów?


collage tekstu i plakatu wystawy pt. "Żacy w dawnym Wrocławiu"
wystawy Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego
 

Śpiewał o studiowaniu i studentach drzewiej, w moich czasach młodości, bard Andrzej Rosiewicz (zaciekawieni o czym?  - Znajdziecie ją klikając tutaj, oddając się sentymentalnym nastrojom swoich dziadków, rodziców)

Lub chcąc poznać, co o procesie studiowania tatusie i mamusie  najprawdopodobniej myśleli ( jeśli nie babcie i dziadkowie ) - jak ten czas bezpardonowo leci, biegnie ba pędzi!.

Przypatrując się mianowicie kondycji szkolnictwa wyższego, podejścia do studiowania, i celu studiów w sensie rozumienia - czemu i w jaki sposób to ma służyć społeczeństwu. Bowiem wszelkie motywacje indywidualne są tak różne, że nie o tym teraz.  

Ale coś jest na rzeczy, gdy przypatrzymy się rankingom uniwersytetów w Polsce i zagranicznym. W którym miejscu jesteśmy i dlaczego. Na to postarał się odpowiedzieć wspomniany wyżej dr Tomasz Rożek - dziennikarz, naukowiec fizyk, popularyzator nauki - który podzielił się swoimi spostrzeżeniami. 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej refleksji w poniższym filmie - jednocześnie szczególnie polecając ten kanał "Nauka, to lubię" na YouTube.  Zapraszamy również.  po obejrzeniu do nieustannego kontaktu, podzielenia się refleksjami - jak zwykle; gazeta-obywatelska@wp.pl lub przez komunikator FanPage blogu https://www.facebook.com/LokalnaGazetaOBYWATELSKA/ 
ABAH
A oto film

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza