środa, 6 grudnia 2017

Arcyciekawa i pouczająca prezentacja

"(...) Przywilej czy prawo (...)"

ABAH

Niesłychanie pouczająca i ciekawa prezentacja Anny  Bizub-Jechna, z Departamentu EFS, (Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego) przedstawiana w ramach wykładu – prelekcji – omówienia aspektów funkcjonowania w dzisiejszej „Polskiej rzeczywistości” osób z niepełnosprawnością. 

kliknij grafikę a dotrzesz do pdf-a 
Prezentacja przedstawiona była podczas konferencji  "Malbork Otwarty na niepełnosprawnych". Konferencji  zorganizowanej przez Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Malborku oraz Centrum Kultury i Edukacji w  Szkole  Łacińskiej.

Warto przeanalizować to co jest w niej zawarte, być może i uderzyć się w pierś jeśli o czymś nie wiedzieliśmy, lub marginalizowaliśmy. To doprawdy skarbnica wiedzy i kompetencji. Więc pozwalamy sobie udostępnić ową prezentację. Jest ona własnością intelektualną Anny Bizub-Jechna.  

Prosimy o uszanowanie tego faktu – niemniej intencją propagowania tejże prezentacji j - jest myśl – że zawarta w niej hasłowo wiedza, powinna stanowić motywację do poszukiwań, przemyśleń i refleksji dla każdego z nas. Zarówno dotkniętego jakąś niepełnosprawnością, poprzez młodych i starszych wiekiem, urzędników poruszających się zawodowo w obszarach związanych z pomocą, po osoby decyzyjne, itp. To powinien być elementarz myśli i pojęć. 

Jeśli poważnie chcemy zadbać od dobro innych współobywateli i starać się ich rozumieć.  Jesteśmy wszyscy równi wobec prawa – ale nie na zasadzie i myśli orwellowskiego „Folwarku Zwierzęcego”. Kady bowiem, co podkreślała mocno pani Anna innymi słowami co prawda ale ta samą myślą, ze  każdy może stać się z „dotkniętego” sprawnością – dotkniętym „niepełnosprawnością”


ABAH
kliknij grafikę a dotrzesz do pdf-a prezentacji


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza