piątek, 8 września 2017

Śniadanie z innowacyjnym networkingiem w … Parafce

Wolontariat pracowniczy i nie tylko

BANWI

„Śniadanie Biznesowe” - odbyło się ich kilka. Dedykowane były pracodawcom z Malborka. Zawsze chodzi o to samo – o stymulację, integrację i wymianę poglądów wśród lokalnego biznesu. Spotykają się biznesmeni pracodawcy i instytucje oraz urzędnicy tychże zajmujący się tym obszarem „z urzędu”.

Tym razem uczyniły to; zespół pracowników  Pomorskiej Agencji 
Rozwoju Regionalnego S.A. którym zawiaduje dyrektor Beata Sławkowska – Domurad oraz Beata Rychcik, socjolog, coach, autorka jednej z popularnych  audycji dotyczących biznesu (w radiu Malbork) a zarazem osoba prowadzącą własną firmę. 
Na spotkanie biznesowe przy śniadaniu zaproszono przedstawicieli Malborskiego Biznesu. Odbyło się ono wczoraj tj.  07 września br. w  restauracji o wdzięcznej nazwie … nomen omen  „Parafka".

Tematem spotkania i zarazem warsztatów były zagadnienia związane z wolontariatem pracowniczym. 




Wolontariat pracowniczy to coraz modniejszy temat i zarazem przestrzeń coraz atrakcyjniejsza dla przedsiębiorców. Jest m.in. wykorzystywana dla ocieplania wizerunku firm, integracji i rozwoju pracowników wszystkich szczebli tychże, do tworzenia zrównoważonego mądrego rozwoju i swoistej humanizacji biznesu. 
O tym pisaliśmy już niejednokrotnie (zerknij klikając na przykład ten link) wspominając o działaniach  wdrażania społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR)


To właśnie Beata Rychcik jest orędowniczką takiego podejścia biznesu, do społeczności w której ten biznes funkcjonuje.  Propaguje idee społecznej odpowiedzialności biznesu i upowszechnia je na każdym kroku, tu w Malborku. 

Pokazuje jak wielkie ma to znaczenie, szczególnie w lokalnym wymiarze, dla rozwoju miasta, dla stosunków międzyludzkich, środowisk,  etc.  

Uczy takiego postrzegania lokalnej społeczności (pracowników, pracodawców) jako szanujących się obopólnie  obywateli, którzy razem mogą zrobić dla siebie, innych bardzo wiele dobrego wzajemnie. Języczkiem u wagi działań i poczynań popularyzatorskich jest wdrażanie CSR w lokalnych firmach. Ma już ewidentnie widoczne sukcesy na tym polu. 

Nie dziwota wtedy, że razem Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego poruszały ten temat. Trzeba przyznać  z dużą skutecznością i budząc zainteresowanie (co dało się zauważyć) i aktywny udział uczestników w zajęciach warsztatowych. 

Te prowadziła wartko i ciekawie Agnieszka Buczyńska prezes gdańskiego Regionalnego Centrum Wolontariatu.  
Mówiła o, i przybliżyła  tajniki wolontariatu pracowniczego, mówiła o korzyściach dla firm, dla organizacji, dla beneficjentów tych działań. 
Mówiła także  o wszechstronnym rozwoju pracowników i poruszała zagadnienia z wolontariatem pracowniczym związane. na tyle ciekawie, że uczestnicy skupiali  się wyłącznie na temacie zajęć (co można było zaobserwować bez trudu). 

Były też budzące zaciekawienie dla wielu  nowinki z obszaru coachingu czyli „Points of You” – tzw. wysokiej klasy gry coachingowe. To było ciekawe i refleksyjne zakończenie spotkania. 

Chciałoby się rzec, że owocnego – to czas pokaże ale jak już widać, w tym obszarze zaczyna się ruch i zaciekawienie. Może organizatorzy, i zafascynowani problematyką  pójdą za ciosem? Należy przypuszczać ze tak. Wywnioskować to można było z wypowiedzi dla radia, podczas krótkich  podsumowań, wypowiedzi do mikrofonu. 
To nie tylko grzecznościowe podziękowania i standardowe pochlebstwa. Przy wyjściu był cała tablica uśmieszków przyklejanych jako oceny za to wczorajsze spotkanie networkingowe

(Networking – proces wymiany informacji, zasobów, wzajemnego poparcia i możliwości, prowadzony dzięki korzystnej sieci wzajemnych kontaktów)





BANWI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz