czwartek, 7 września 2017

"Akumulator Społeczny" przyznał i rozdał

Przekazanie umów

Banwi

Łącznie złożono 63 aplikacje, z czego 50 przeszło ocenę formalną z wynikiem pozytywnym i zostało skierowanych do komisji panelowej Operatorów... Mowa o „Akumulatorze Spolecznym”. Funduszu współfinansowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - FIO


W Malborku odbyło się wczoraj spotkanie szczęśliwców, którzy otrzymali umowy na realizację. A co za tym idzie dofinansowanie na złożone  wnioski projekty. Byli to  liderzy i przedstawiciele organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i ich patronów składających w „Akumulatorze Społecznym”(„AK”) aplikacje.

Powiat Malborski otrzymał z tego, kwotę przeznaczoną na zadania 15 580 zł. U dołu strony drukujemy listę beneficjentów oraz inne przydatne linki


Wyniki konkursu 2017:
dofinansowanie na inicjatywy/projekty
ze sfer pożytku publicznego. Pomorskie.
(kliknij obrazek) 
Spotkanie obejmowało  część strefy regionalnego działania funduszu, w ramach którego,  organizowane są właśnie konkursy grantowe dla organizacji, grup nieformalnych i wszystkich podmiotów pozarządowych, chcących otrzymać, w tym wypadku,  wsparcie na działania prospołeczne, środowiskowe, itp.
  
Zarządzają od lat tym funduszem i mają doświadczenie w tym względzie - operatorzy (osoby zajmujące się profesjonalnie tą „działką” przestrzeni).Organizując pracę od naboru wniosków począwszy, poprzez weryfikację, organizację oceny i przyznawania grantów, po rozliczenia. W tym wypadku jest o  Tczewska  Fundacja „Pokolenia”. http://fundacjapokolenia.pl/fundacja/

Ta obchodzi właśnie 15 rocznicę swojej działalności i ma czym się pochwalić. O szczegółach innym razem. Wczorajsze spotkanie poprowadzili  socjolog Emilia Garska, animatorka programu Akumulator Społeczny oraz Artur Rajkowski członek zarządu Fundacji Pokolenia, animator Ośrodka Działaj Lokalnie, animator programu Akumulator Społeczny, koordynator programów grantowych i stypendialnych.



Gościem spotkania był m.in. Marek Charzewski, burmistrz miasta oraz jego współpracownicy zajmujący się m.in. współdziałaniem  z organizacjami pozarządowymi. 

Sala konferencyjna na parterze Wydziału  Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą (Kościuszki 54) pękała w szwach, uczestnicy wydawali się być  tak pochłonięci sprawami bieżącymi i tempem spotkania, że chyba mieli czasu kontestować jego upływu. Niewiedzieć kiedy upłynęły godziny spotkania, i czas było się rozejśc. A tu tyle spraw było do omówienia, "przegadania", etc.



Czas tego popołudnia biegł bowiem niezwykle szybko. Trzeba przyznać, że organizatorzy precyzyjnie podołali temu. Przeprowadzając zarówno „fajną” – jak to określiła jedna z uczestniczek część oficjalną rozdań nadań  umów dofinansowania, jak i bardzo sprytnie i zabawowo część warsztatową.

Ta realizowana metodą open space   przyniosła w wartkim tempie dużo informacji na temat szczegółów i niuansów  sposobów prawidłowych realizacji i rozliczeń projektów. 

Prowadzący deklarowali stały kontakt z „grantobiorcami” i wszelką pomoc, i na tym dobiegło spotkanie końca. Przychodzi natychmiast taka refleksja – gdyby urzędnicy samorządowi tak funkcjonowali wobec swych petentów, z taka energią, uwagą i życzliwością może ten świat byłby chociaż w tym kawałku trochę lepszy. A w każdym bądź  razie takim by się wydawał. A to już dużo. 


BANWI


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz