Armijna wizyta w Malborku

Przedstawiciele organizacji Armii Zbawienia - AZ  (Salvation Army) wizytowali świetlicę środowiskową prowadzoną przez placówkę Armii w Malborku.  

Od lewej  Krzysztof i Małgorzata Steiner,
Marianne Meyner, Caroline I Philip James
Brytyjczycy kapitan Philip James, Anglik zarządzający działaniami w Polsce oraz jego żona  Kapitan Caroline James, Szkotka oraz  Major Marianne Meyner - Szwajcaria - która została nominowana na sekretarza Armii Zbawienia na Szwajcarię, Węgry i Austrię.

To doprawdy bardzo ciekawe i obiecujące dla działań pomocowych w Malborku zestawienie gości. Nie tylko podnosi prestiż  Malborskiej placówki Armii Zbawienia. To sygnał jaki ta międzynarodowa organizacja pomocowa przesyła tutejszemu sektorowi pomocowemu i samorządom.

- Pragniemy współpracować w wielu dziedzinach, na różnych płaszczyznach  – mówi major Meyner – z jednej strony chcemy rozpoznać dokładnie wasze potrzeby, a z drugiej skupić się na pomaganiu mieszkańcom tego regionu. Jest jeszcze coś w Malborku takiego istotnego. Jest to miasto wielu kultur, wielu możliwości. Jest rozpoznawalne i kojarzone nie tylko w Europie. 

Major Meyner, obecnie szef sztabu w Kolonii, osobiście przyjechała zobaczyć pracę Krzysztofa i Małgorzaty Steiner w placówce AZ w Malborku. O tej pracy słyszała wiele dobrego. Od czerwca 2017 powraca do Szwajcarii aby poprowadzić pracę Armii Zbawienia, która zatrudnia ok. 1000 osób. Małżeństwo  Steiner otrzymało zaproszenie do Szwajcarii. Tam zawiaduje działaniami AZ poprzedniczka Brytyjczyków w Polsce, Dunka major Joan Münch  chwaląc i wspominając  placówkę w  Malborku, która jej podlegała.  

Nic dziwnego, że kolejnym celem wizyty, wszak nie jedynym,  było osobiste przyjrzenie się pracy w Malborku i wsparcie w nadaniu placówce nowego statutu. Malbork będzie wkrótce czwartym miastem w Polsce podniesionym do rangi miasta tzw. korpusu, a nie placówki jak do tej pory.

To już kolejna wizyta w naszym mieście przedstawicieli struktur AZ. Byli wysocy rangą Kanadyjczycy, Amerykanie, Duńczycy i Niemcy i inni. Krzysztof Steiner wraz z małżonką Małgorzatą utrzymują kontakty i współpracują z Marie Willermark, armijną  Komisarz Regionalną na Niemcy Polskę i Litwę. Ta współpraca i kontakty wynikają  nie tylko z uwagi na "amerykańską przeszłość"  małżeństwa Steinerów  (oboje pracowali zajmując się działaniami pomocowymi między  innym w sercu  Greenpointu). Krzysztof i Małgorzata oraz dorastające ich dzieci (dzieciństwo spędziły notabene w USA) są nie tylko anglojęzyczni, Krzysztof  włada biegle językiem  niemieckim. To też pomaga.  Oboje mają potrzebne predyspozycje i przygotowanie, by zawiadywać większą strukturą armijnej pomocy i … dużą szansę, że tak się właśnie stanie. Czego im z redakcyjnego serca wypadałoby życzyć.








Brak komentarzy:

Prześlij komentarz