czwartek, 11 lipca 2019

Świetny pomysł na integrację wszystkich środowisk

Dzień ulicy Grunwaldzkiej 

.
I spoza ulic kwartału, i z okolicy, i Malborkowi goście - wszyscy będą mogli uczestniczyć 13 lipca w organizowanych imprezach przy ulicy Grunwaldzkiej. 

Chociaż na plakatach jako żywo “stoi napisane” plac 3 maja, bowiem tu o park-skwer, głównie dla o orientacji chodzi - to imprezy trwać będą w różnych miejscach z ulicą Grunwaldzką związanych


Już np. Od 8.00 - Eko Rynek w Spółdzielni Socjalnej Fabryka Inicjatyw czy jak kto woli w Domu Organizacji – siedzibie m.in. malborskiego COP, “punktu konsultacyjnego rewitalizacji” lubo w dawnym klubie Alternatywa. Budynek fabryki cygar przy ulicy Grunwaldzkiej 16-18. 
Eko – Rynek będzie trwał tam od rana do godziny 15.00 

- Poznamy lokalnych wytwórców, żuławskich rolników i odbiorców ich dóbr. Można będzie porozmawiać, wymienić doświadczenia. Posmakować potraw i zaopatrzyć się na zaś - informuje Anna Szade dziennikarka, głównodowodząca w spółdzielni, animatorka działań kulturalnych i społecznych. Współorganizatorka Eko-Rynku, Ona to wespół z Kooperatywą Żuławską Eko-Box uruchomiła w Malborku Eko –Rynek, właśnie w tym miejscu - Ponadto dodaje pani Anna - można będzie się dowiedzieć jak w Kooperatywie zamówić produkty z dowozem do domu. Najzdrowsze co możecie dostać w okolicy. To przedsiębiorstwo społeczne powstałe przy stowarzyszeniu Perspektywa.



Tuż w okolicy, tyle, że nieco dalej od budynku Kościoła Chrześcijan Baptystów, przez park, po izbę pamięci na terenie 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego odbędzie się już od godziny - 12.00 szereg ciekawych imprez dla wszystkich. Będzie można wziąć udział w tzw. grach ulicznych, zabawach dla maluchów i starszych.  

Będą przygrywały zespoły muzyczne, będzie dostępna kawiarenka, zwiedzanie, spacery z przewodnikiem PTTK (13, 14.30), warsztaty dla dzieci, kącik czytelnika. Zapowiadany przez społeczność Zboru - dzień otwarty Kościoła Chrześcijan Baptystów. Będzie, nieco dalej, możliwość (co na co dzień jest w praktyce niemożliwe - bo na terenie ważnej dla obronności kraju i czynnej jednostki wojskowej) - zwiedzanie (w jednym z jej budynków) sali pamięci 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego.  

To efekt pracy wielu ludzi
Między innymi od Sebastiana Lachowicza, pastora Kościoła Chrześcijan Baptystów i całej społeczności zboru począwszy, poprzez dowództwo 22.BLT, przewodników PTTK, urzędników Magistratu zajmujących się projektem rewitalizacji m.in. Anną Olkowską - Jacyno, po Dorotę Raczkowską, dyrektor Muzeum Miasta Malborka, i zapewne wielu, wielu, wielu innych ludzi, którym Malbork nie jest obojętny. 

Pomysł godny naśladowania bowiem nasz habitat jest tego warty, nie tylko w we wspomnianym kwartale ulic wokół Grunwaldzkiej. Warto powielać pomysł. Jestem głęboko przekonany, że każda ulica w naszym mieście ma swoje powody, by się czymś pochwalić, poszczycić czymś dobrym. By pokazać fajnych ludzi, którzy tam mieszkają, tworzą, marzą lub spełniają swoje małe i duże marzenia. Wszyscy jesteśmy naznaczeni “piętnem dobra”, czy w to wierzymy czy nie - ważne byśmy umieli je w sobie odkryć i … podzielić z innymi, wtedy bardziej “smakuje”. 
Brawo Malbork! 
BANWI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz