Jakże ważki i jakże ... drażliwy temat
Ludzie e-maile piszą
Z nieukrywaną radością odebraliśmy sygnały zainteresowania, refleksji, przemyśleń, chęci dzielenia się wiadomościami, wnioskami i wszystkim tym co spowodowały publikowane niedawno artykuły zwłaszcza;
Jak pomóc? "Kłopot" z pomaganiem osobom uzależnionym.
http://gazetaobywatelska.blogspot.com/2019/05/jak-pomoc.html
Uzależnienie to choroba mózgu. Nowa definicja nałogów? http://gazetaobywatelska.blogspot.com/2019/05/uzaleznienie-to-choroba-mozgu.html
Rozumiemy głód chęci rozmowy na te tematy. Rozumiemy też rozgoryczenie i żal do różnych instytucji, stowarzyszeń, wspólnot - do poglądów głoszonych przez, reprezentantów tychże. Nie chcemy jako redakcja być miejscem wylewania żali słusznych i czasem niej.
Pragniemy poszukiwań konstruktywnych rozwiązań
dzielenia się uwagami mającymi pomóc w wyborze i podjęciu decyzji. Ale i tak cała gama odczuć, całe entourage i istota – jest we wnętrzach Państwa myślenia i postrzegania.
My tak samo mamy i z wieloma sprawami nie potrafimy się zgodzić. Więc pomysł dzielenia się z Wami był, jak widać najbardziej odpowiedni. Chcemy iść tą drogą i cała gamę wątpliwości, przemyśleń i wniosków uruchamiać w specjalnej części spotkań Malborskiego Forum Pomocowego, lub jeśli tylko zechcą, na spotkania nowo wybranej Malborskiej Rady Organizacji Pozarządowych. Z całą pewnością przekazywać będziemy je do Malborskiego Centrum Organizacji Pozarządowych, przy ul. Grunwaldzkiej 16-18 (miejsce potocznie zwanym fabryką tytoniu).
Będziemy dzielić się Państwa opiniami wspierając Wasze sygnały (na naszym blogu)
Będziemy starać się współpracować jak najlepiej umiemy, z instytucjami pomocowymi i wydziałami zajmującymi się określonym obszarem problematyki. Będziemy prosić o wyjaśnienia, uszczegółowienia tak, by były wszelkie działania publiczne klarowne i przejrzyste.Wszędzie tam, gdzie będzie można na poziomie lokalnym, wspólnie z samorządem, ludźmi instytucji, organizacji służebnych, stowarzyszeń, służb powołanych do działań na rzecz społeczności - starać się wprowadzać korzystne zmiany – temu społeczeństwu służące.
Za pomocą wspólnych diagnoz Państwa i zawodowych specjalistów, którym postaramy się zaufać wspólnie - pytając o to Was. Starać się poprzez wskazywanie obszarów zagrożenia - zmniejszyć zakres na ile się da, np.. prywaty, chorych ambicji i niekompetencji. Czasami wystarczy je wyodrębnić, pomóc skorygować.
Ufamy, że razem możemy wiele zdziałać
i poprawić w naszym malborskim środowisku na lepsze, i bardziej przyjazne wszystkim mieszkańcom tego środowiska. Przypominamy; są narzędzia ku temu! To prócz wszystkich instytucjonalnych i wynikających z aspektów statutu miasta, zadań samorządowych - także te, które mogą służyć radą i wskazówkami. Nikt z nas nie jest nieomylny, a ludzką rzeczą jest czasem pobłądzić. Lecz też ludzką rzeczą przyznać się do błędów. Wszak to nikomu nie ujmuje, a jedynie świadczy o mądrości i dbałości o innych. Nie na poziomie nieuczciwych deklaracji, hipokryzji, kłamstw i prywaty. Tylko jak najbardziej tylko uczciwie i mądrze.
To co może wydawać się Utopią, wcale nią nie jest
Utopia. Tak mówią z pewnością i malkontenci, i ci którym mogą takie działania nie być na rękę. A mamy takich nieuczciwców w Malborku, Mamy. Sami pokazujecie z regularnością o czym i czasem ... i o kim mowa. To trzeba skorygować, nim rzuci się oskarżenie - warto pamiętać! Kiedy jednak okaże się niestety prawdą - trzeba oddać zjawisko trzeba odpowiednim prawnym mechanizmom. To też po to, ta nasza propozycja, by wyeliminować jak najbardziej obszar “rażenia” nieuczciwością, "cwaniakowaniem" w naszym malborskim habitacie. Czasami "nieuczciwcy" korzystają z tych samych ścieżek, by odwrócić uwagę od siebie. To prawda. Takie sygnały otrzymujemy.

Dzisiaj, tak na wstępie, zajmiemy się obszarem zwanym;
Kompetencje
Kompetencja według definicji Wikipedii – to połączenie trzech atrybutów: wiedzy, umiejętności i postawy. Wyróżniają one daną osobę łatwością sprawnej, skutecznej, odpowiadającej oczekiwaniom jakościowym, realizacji danych zadań. Działania osoby kompetentnej, w danej dziedzinie, winny spełniać obowiązujące w danej społeczności/organizacji kryteria.
I to będzie nas w najbliższym czasie absorbował, liczymy, że wspólnie z Państwem, dojdziemy do pragmatycznych i uczciwych wniosków a w konsekwencji do możliwości wprowadzenia sensownych zmian konstruktywnych dla naszego środowiska.
Oczywiście za pomocą narzędzi jakimi to środowisko prawnie dysponuje, poprzez swoje instytucje i ciała przedstawicielskie (np. Radę Miasta) służby, czy administrację). Zapraszamy wiec do współpracy, życząc sobie nawzajem jak najwięcej sukcesów służących nam wszystkim.
BANWI
Polecamy książkę;
Kompetencje - Jeruszka Urszula
Książka ukazuje problemy związane z definiowaniem kompetencji, ich kształceniem i ocenianiem, ze zjawiskiem niedostosowania potencjału kompetencyjnego aktualnych i potencjalnych pracowników do wymagań pracodawców oraz propozycje sposobów ich rozwiązywania.
Publikacja prezentuje modele kształcenia kompetencji oraz czynniki charakteryzujące ścieżkę edukacyjną i zawodową mogące sprzyjać rozwojowi kompetencji społecznych.
Książka ma na celu przedstawienie czytelnikowi kompleksowej wiedzy umożliwiającej holistyczne podejście do kategorii kompetencje oraz świadome projektowanie ścieżki rozwoju kompetencji i zarządzanie kompetencjami.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz