poniedziałek, 17 grudnia 2018

Kolejne wybrane informacje Komendy Powiatowej PSP w Malborku

Na terenie powiatu malborskiego 

w dniach od 10.12.2018 r. do 16.12.2018 r. zanotowano:
.
Miejscowe Zagrożenia: wypadek drogowy, otwarcie mieszkania, uwolnienie osoby z zatrzaśniętego pomieszczenia  w pociągu pasażerskim, zadymienie w windzie, pęknięte rura pod jezdnią, poszukiwanie osoby zaginionej.
Pożar: 2 pożary instalacji elektrycznej w mieszkaniu, pożar śmietnika.

Dnia 13.12.2018 o godz. 16:18 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu ciężarowego na DK-55 w miejscowości Dębina.

Na miejsc zdarzenia zastano samochód ciężarowy przewożący buraki  cukrowe leżący na prawym boku w rowie. Kierowca samochodu znajdował się poza pojazdem bez obrażeń. Ruch na DK 55 odbywał się wahadłowo. Kierowca odmówił udzielenia pomocy przez ZRM.
W zdarzeniu brały udział: 2 zastępy z JRG Malbork i 1 zastęp z OSP Nowy Staw.
Czas trwania akcji: 2 godz. 08 min.

Dnia 13.12.2018 o godz. 16:51 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym przy ul. Wilczej w Malborku.

Na miejscu zastano pożar w mieszkaniu usytuowanym na pierwszym piętrze budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Lokatorzy mieszkania podjęli próbę gaszenia ogniska pożaru znajdującego się w zabudowie przedpokoju.
Strażacy po odłączeniu dopływu energii elektrycznej do mieszkania, weszli do środka  potwierdzili pożar w zabudowie przedpokoju w wyniku zwarcia znajdującej się tam instalacji elektrycznej, usunęli tlące się materiały z wnętrza zabudowy i dogasili je na zewnątrz budynku. Mieszkanie zostało sprawdzone pod kątem obecności CO oraz sprawdzone kamerą termowizyjną. Nie było osób poszkodowanych.
W zdarzeniu udział brały: 2 zastępy z JRG Malbork i 1 zastęp z OSP Stogi.
Czas trwania akcji: 44 min.

Dnia 15.12.2018 o godz. 12:40 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym przy ul. Wita Stwosza w Nowym Stawie.

Na miejscu stwierdzono że pożar rozwija się w przestrzeni termoizolacyjnej dachu. Skuteczne ugaszenie pożaru było możliwe po wykonaniu dostępu do miejsca objętego pożarem poprzez demontaż płyt gipsowo kartonowych. Po ugaszeniu pożaru dokonano sprawdzenia budynku kamerą termowizyjną i pod kątem obecności CO. Nie było osób poszkodowanych.
W zdarzeniu udział brały: 1 zastęp z JRG Malbork i 1 zastęp z OSP Nowy Staw.
Czas trwania akcji: 1 godz. 35 min


Przesłał; Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Malborku
______________________________________________________________________
mł. bryg. Robert Licznerski
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Malborku

Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego


Przypominamy 

W Polsce trwa ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” ( kliknij link a przeczytasz o tym) pod patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Ma ona na celu uświadomienie społeczeństwa jak niebezpieczny jest czad i jak skutecznie uchronić się przed jego niebezpiecznym działaniem na nasze zdrowie i życie. Oprócz instalowania czujek tlenku węgla musimy pamiętać, że nie wolno zaklejać kratek wentylacyjnych w drzwiach łazienkowych oraz oknach, systematycznie czyścić, sprawdzać szczelność i wykonywać przeglądy techniczne przewodów kominowych oraz używać tylko sprawnych technicznie urządzeń grzewczych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz