Spotkanie spotkanie przedświąteczne z osobami bezdomnymi

Wspólnie nieśmy potrzebującym - nie tylko nadzieję

17 grudnia (sobota) wraz ze społecznością Zboru SYLOE (Kościół Boży w Chrystusie) zaprosił Piotr Furgała pastor, biznesmen właściciel firmy ARCONA burmistrza Marka Charzewskiego, na pełne ciepła i nadziei wspólne spotkanie przedświąteczne z osobami bezdomnymi. 

To pozwoliło na kontakt  i wsparcie osób, które z różnych powodów, o których nie nam sądzić, doświadczają wszelkich objawów wykluczeń. Wszyscy wszak są  mieszkańcami Malborka.  

Wizyta była nie tylko symboliczną szansą  i możliwością podkreślenia wspólnej troski biznesu, wspólnoty wyznaniowej oraz przedstawicieli magistratu o wszystkich jego mieszkańców, bez względu na pozycję i bieżącą sytuację. Była możliwością uszanowania godności każdego człowieka bez względu na status. A przełożyła się na obietnice dalszych wspólnych kontaktów i współpracy. 

To  spotkanie dało możliwość obdarowania nie tylko dobrym słowem ale  i prezentami przygotowanymi przez społeczność Zboru SYLOE i firmę ARCONA dla bezdomnych, podopiecznych  pomocowego, Kościoła Ulicznego Spotkanie odbyło się  w Restauracji - Pizzeria Śródmieście. Było jednym z licznych podobnych, organizowanych w mieście. Oby nie tylko na czas Świąt, i oby nie tylko w tym okresie. Czego można  życzyć wszystkim potrzebującym pomocy, a szczególnie tym którzy oczekiwać by mogli jej najbardziej. 

BANWIBrak komentarzy:

Prześlij komentarz