Wernisaż Krzysztofa Walczeskiego
Malborskie Centrum Kultury i Edukacji "Szpital Jerozolimski"
Przez wiele lat był pracownikiem Galerii BWA w Toruniu i Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku.Prowadzi samodzielną działalność twórczą, godząc ją z pracą zawodową. Maluje głównie akwarelą.
6.06.2018 r. - środa, godz. 18.00
wystawa czynna do 22.06.2018 r.
pon.-piąt.: 9:00-15:30, środa: 9:00-19:00
Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych Polsce i za granicą.
Między innymi w Klubie „ODNOWA”w Toruniu, Ośrodku Informacji i Kultury Polskiej w Berlinie, Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Toruniu, Galerii Pracowni Sztuk Plastycznych w Toruniu, Galerii w Realingen k./Oslo, Galerii Pracowni Sztuk Plastycznych we Włocławku, Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Sieradzu, w Muzeum Wisły w Tczewie, w Muzeum Okręgowym w Toruniu, w Galerii „Wozownia” w Toruniu, w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku.

W 1996 r. otrzymał dyplom i nagrodę Wojewody Włocławskiego za wieloletnią pracę twórczą i upowszechnianie twórczości artystycznej wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie Krzysztofa Walczewskiego z powodzeniem kontynuują naukę na kierunkach artystycznych, historycznych i architekturze.
Malborskie Centrum Kultury i Edukacji "Szpital Jerozolimski"
Napisał o swojej technice malarskiej na stronie www;
http://krzysztofwalczewski.art/index.php/strona-glowna/galeria/
"Akwarela jest techniką malarską, w której artysta posługuje się farbami akwarelowymi (farba wodna o spoiwie rozpuszczalnym w wodzie) kładzionymi najczęściej na papierze — farba tworzy cienką, przezroczystą warstwę, przez którą przebija kolor podłoża. Technika ta, wbrew potocznym przekonaniom, nie jest łatwa, wymaga dużej precyzji ze względu na trudności dokonywania poprawek.
Akwarela występowała już w starożytnym Egipcie i Grecji, w rzymskim malarstwie ściennym, w katakumbach wczesnochrześcijańskich, a następnie już tylko w iluminatorstwie, skąd przyjęła ją na krótko w XV wieku grafika książkowa.
Rozwój akwareli jako techniki samodzielnej przypada na XVII — XIX wiek, szczególny jej rozkwit to 2 połowa XVII wieku w Anglii i XIX wiek w innych krajach europejskich. W Polsce akwarela pojawiła się w okresie oświecenia i jest popularna do dziś.
Zapraszam Państwa do zapoznania się z moimi pracami".
zebrał i opracował BANWI
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz