wtorek, 13 lutego 2018

Tragedia przy stacji kolejowej Królewo Malborskie

Na terenie powiatu malborskiego 

w dniach od 05.02.2018 r. do 11.02.2018 r. 
Zanotowano m.in;
od pożaru śmietnika i dwa razy pożaru sadzy w przewodzie kominowym, poprzez wypadek drogowy, pomoc ZRM w otwarciu mieszkania, "utylizację" plam oleju na jezdni, pomoc w ratowaniu przymarzniętego łabędzia ... 
po śmiertelne potrącenie osoby przez pociąg.

Dnia 07.02.2018 o godz. 17:36 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym w Malborku na al. Wojska Polskiego (DK-22).

Po dojeździe dwóch zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy Citroen po zderzeniu z samochodem ciężarowym marki Scania. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach. Udzielili również kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej kierującej i pasażerce Citroena. Ponadto ratownicy kierowali ruchem na drodze a następnie usunęli resztki powypadkowe. 
Straty oszacowano na ok. 10 tyś zł. 
W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Malbork.
Czas trwania akcji: 2 godz.. 

Dnia 10.02.2018 o godz. 15:10 otrzymaliśmy zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny przez pociąg osobowy przy stacji kolejowej Królewo Malborskie.

Po dojeździe zastępu GBA 2,5/16 z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano na torze kolejowym przy stacji kolejowej Królewo Malborskie ciało mężczyzny potrąconego przez pociąg. Pociąg znajdował się ok. 200 m od miejsca zdarzenia. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ze względu na stan ciała oraz rozległe rany ratownicy odstąpili od kwalifikowanej pierwszej pomocy. Strażacy rozstawili parawan w celu osłonięcia zwłok przed osobami postronnymi. Na miejsce zdarzenia dojechał również ZRM. Pasażerowie pociągu (ok. 120 osób) zostali skierowani do podstawionego składu. 
W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG Malbork.
Czas trwania akcji: 1godz. 32 min

Wyciąg z raportu i zdjęcia nadesłał; mł.bryg. Janusz Leszczewski. zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Malborku


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza