Szczegóły konkursu „Weź zagłosuj”

Regulamin konkursu dla młodzieży „Weź zagłosuj”

.
§1 Postanowienia ogólne
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot i Fundacja Edukacyjna ODiTK.
Konkurs jest organizowany na zasadach określonych niniejszym regulaminem (dalej zwanym: „Regulaminem”) i zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
Regulamin Konkursu dostępny jest w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej www.wezzaglosuj.pl, gdzie będą również publikowane aktualne informacje o Konkursie.
Pytanie dotyczące konkursu można kierować na adres: mizdebska@oditk.pl.
Każdy Uczestnik przed wypełnieniem Karty Zgłoszenia zobowiązany jest zapoznać się z postanowieniami Regulaminu. Wyrażenie przez Uczestnika zgody na przestrzeganie Regulaminu równoznaczne jest z pełną i świadomą jego akceptacją. 
Uczestnictwo w Konkursie jest dobrowolne i nieodpłatne. 

§2 Cele konkursu
Celami konkursu są:
Zwiększenie frekwencji w wyborach do Parlamentu Europejskiego (w tym wśród młodych mieszkańców Obszaru Metropolitalnego).
Zwiększenie świadomości na temat znaczenia członkostwa w Unii Europejskiej 
w lokalnych społecznościach.
Wzmocnienie poczucia i zrozumienia wartości europejskich wśród młodych ludzi oraz wśród ich społeczności lokalnych.


§3 Przedmiot konkursu
Do konkursu można zgłaszać inicjatywy promujące wśród rówieśników, rodziców w szkolnym środowisku i lokalnej społeczności udział w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku. 
Inicjatywą może być np. organizacja wydarzenia, produkcja spotu filmowego lub animacji, kampania w mediach społecznościowych, wystawa, cykl fotograficzny, wszelkie artystyczne wykonania, flash mob, komiks, plakat itd. w dowolnie wybranej przez uczestnika formie. Niezależnie od wybranej formy, każde działanie powinno być opisane i udokumentowane w sposób, który umożliwi jury dokonanie oceny i zapoznanie się z przebiegiem i efektem inicjatywy/ działania. 

§4 Uczestnicy konkursu 
Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 14 do 21 lat, zamieszkałej bądź uczącej się na terenie Obszaru Metropolitalnego.
Za Obszar Metropolitalny uważa się następujące:
Gminy miejskie i miejsko-wiejskie:
Gdańsk, Gdynia, Sopot (miasta na prawach powiatu), Gniew, Hel, Jastarnia, Kartuzy, Krynica Morska, Lębork, Malbork, Nowy Dwór Gdański, Nowy Staw, Pelplin, Pruszcz Gdański, Puck, Reda, Rumia, Tczew, Wejherowo, Władysławowo, Żukowo
Gminy wiejskie:
Cedry Wielkie, Chmielno, Gniewino, Kolbudy, Kosakowo, Krokowa, Lichnowy, Linia, Luzino, Łęczyce, Ostaszewo, Pruszcz Gdański, Przodkowo, Przywidz, Pszczółki, Puck, Sierakowice, Somonino, Stegna, Stężyca, Subkowy, Suchy Dąb, Sulęczyno, Szemud, Sztutowo, Tczew, Trąbki Wielkie, Wejherowo
Powiaty:
gdański, kartuski, lęborski, malborski, nowodworski, pucki, tczewski, wejherowski.
W konkursie mogą brać udział osoby indywidualne lub zespoły młodzieżowe, w tym grupy nieformalne lub uczniowie z jednej lub kilku szkół, pod warunkiem, że wszyscy członkowie zespołu młodzieżowego należą do jednej z dwóch wskazanych powyżej kategorii wiekowych.

§5 Zasady i warunki przystąpienia do konkursu
Inicjatywę można zgłosić do konkursu w dwóch kategoriach:
inicjatywa przygotowana przez osobę indywidualną, która w 2019 roku ukończyła 18 lat a nie przekroczyła 21. 
inicjatywa przygotowana przez zespół złożony z grupy od 2 do 5 młodych ludzi w dwóch kategoriach wiekowych:
młodzież w wieku od 14 do 16 lat.
młodzież w wieku od 17 do 21 lat.
Do konkursu zgłosić można wyłącznie inicjatywy zrealizowane w okresie od 03 kwietnia 2019 roku do 26 maja 2019 roku.  
Zgłoszona do konkursu inicjatywa musi być wykonana samodzielnie przez uczestnika/ uczestników. Niedopuszczalne jest odpłatne zlecenie wykonania części lub całości inicjatywy innym niż uczestnik/ uczestnicy osobom czy podmiotom. Niedopuszczalne jest też angażowanie, również nieodpłatne, podmiotów administracji samorządowej np. do promocji inicjatywy. 
Wzięcie udziału w konkursie odbywa się poprzez:
 wypełnienie karty zgłoszenia wraz z wymaganymi oświadczeniami (do pobrania ze strony www.wezzaglosuj.pl) i nadesłanie ich w formie papierowej do organizatorów konkursu do dnia 28 maja 2019 roku (liczy się data wpłynięcia prac do organizatora, nie stempla pocztowego). 
nadesłanie dokumentacji zrealizowanej inicjatywy (filmy, fotorelacje, opisy, nagrania dźwiękowe itp. drogą mailową na adres: mizdebska@oditk.pl do dnia 28 maja 2019 roku.
Zgłoszenie musi zawierać oświadczenie dotyczące praw autorskich do przekazywanych materiałów oraz zgody autorów i osób widocznych i wymienianych w materiałach, na przetwarzanie danych osobowych i/lub wizerunku (wzory stanowią załącznik do dokumentacji konkursowej).
Karta zgłoszenia oraz oświadczenia o których mowa w punkcie 5 muszą być złożone w siedzibie Organizatora: ul. Heweliusza 11, 80-890 Gdańsk lub przesłane pocztą tradycyjną. Oświadczenia muszą być podpisane przez właściwe osoby. W przypadku osób niepełnoletnich oświadczenia w ich imieniu podpisują opiekunowie prawni.
Dokumentacja zrealizowanej inicjatywy, o której mowa w punkcie 4 powinna pozwolić na jej ocenę. Powinna zawierać poza opisem realizowanej inicjatywy inne elementy, takie jak np. minireportaż filmowy czy fotograficzny, relację uczestników i odbiorców inicjatywy itp. Jeśli częścią zgłoszonej inicjatywy są takie elementy jak np. plakat, ulotka, film promocyjny, mem, komiks, nagranie dźwiękowe, należy je obowiązkowo dołączyć do zgłoszenia. Dokumentacja ta musi zostać przekazana w formie elektronicznej (zdjęcia, skany, filmy, nagrania dźwiękowe) na adres: mizdebska@oditk.pl

§6 Jury konkursu i ocena
Laureaci Konkursu zostaną wyłonieni w drodze oceny Jury Konkursu, powołanego przez Organizatora 
W skład Jury Konkursu wejdą: 
Członkowie OMGGS
Europejskie Centrum Solidarności
Kreatywna pedagogika
Front Europejski, European Council on Foreign Relations
Centrum Edukacji Obywatelskiej
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego 
KE w Polsce
Uczestnicy konkursu
Ocena dokonywana będzie w 2 kategoriach:
Inicjatywa indywidualna realizowana przez młodzież w wieku od 18 do 21 lat.
Inicjatywa zespołowa (grupowa), w tym:
realizowana przez młodzież w wieku od 14 do 16 lat.
realizowana przez młodzież w wieku od 17 do 21 lat.
Ocena zgłoszonych inicjatyw dokonywana będzie w oparciu o kryteria wskazane w Karcie oceny merytorycznej, stanowiącej załącznik nr … do regulaminu.
 Kryteria oceny:
adekwatność przekazu (punkty od 1 do 5)
Czy inicjatywa jest spójna z przedmiotem konkursu? Czy zakres przekazywanych treści obejmuje wszystkie cele konkursu? Czy przekaz jest dostosowany do grupy docelowej? 
atrakcyjność przekazu: (punkty od 1 do 5)
Czy przekaz jest atrakcyjny w warstwie słownej, wizualnej, dźwiękowej?
zasięg oddziaływania: (punkty od 1 do 5)
Ilość odbiorców akcji, np. uczestników wydarzenia, słuchaczy wykładu, aktywność w mediach społecznościowych na profilach akcji);
oryginalność pomysłu: (punkty od 1 do 5)
poziom zaangażowania lokalnej społeczności w realizację inicjatywy.

Każda praca będzie oceniana przez jednego uczestnika i minimum 2 jurorów/ek według podanych powyżej kryteriów. Następnie powstanie zestawienie uzyskanej przez prace w każdej z kategorii punktacji. 
Jeśli wystąpią sytuacje, gdy w jednej kategorii więcej niż jedna praca ma taką samą punktację, to Jury w pełnym składzie, w jawnym głosowaniu, podejmie decyzje o wyborze inicjatywy do nagrodzenia.
Decyzja Jury jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie. 
Złożona przez uczestnika/ uczestników konkursu dokumentacja inicjatywy lub jej fragmenty mogą być prezentowane przez Organizatorów w publikacjach internetowych.
Złożenie dokumentacji konkursowej oznacza wyrażenie przez uczestnika Konkursu zgody na jej nieodpłatną publikację. 

§7 harmonogram konkursu:

Ogłoszenie konkursu: 03 kwietnia 2019
Zbieranie zgłoszeń i dokumentacji: do 28 maja 2019 r.
Posiedzenie komisji konkursowej: 30 maja 2019 r.
Ogłoszenie wyników: do ustalenia
Wręczenie nagród odbędzie się w ramach obchodów rocznicy częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku.

§8 Nagrody
Dla każdej kategorii przewidziano inne nagrody:
a) W kategorii “inicjatywa przygotowana przez osobę indywidualną” przyznane zostaną 3 równorzędne nagrody w postaci dwóch 2/3-miesięcznych biletów interrail dla laureata/ laureatki oraz osoby towarzyszącej oraz stypendium na podróż w wysokości 5000,00 zł na osobę.
b) W kategorii “inicjatywa przygotowana przez zespół “, przyznane zostaną nagrody w dwóch podkategoriach:
Inicjatywa zespołowa (grupowa), realizowana przez młodzież w wieku od 14 do 16 lat. Przyznane zostaną 3 nagrody - 2 dniowy wyjazd całego zwycięskiego zespołu do Parlamentu Europejskiego,
Inicjatywa zespołowa (grupowa), realizowana przez młodzież w wieku od 17 do 21 lat. Przyznane zostaną 3 nagrody w postaci - 2 dniowy wyjazd całego zwycięskiego zespołu do Parlamentu Europejskiego,
c) Organizator przewiduje przyznanie nagrody dodatkowej bez kategorii w postaci wyjazdu do Warszawy- zwiedzanie Parlamentu RP.
Nagrody nie podlegają wymianie na jakikolwiek ekwiwalent. 
Organizator zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród, w przypadku, gdyby w danej kategorii/ podkategorii nie wpłynęła wystarczająca liczba prawidłowych zgłoszeń. 
„Nagrody w konkursie podlegają zwolnieniu od podatku na podstawie ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tj. Dz. U. 2016 poz. 1888). 
§9 Postanowienia końcowe
Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z udziału w Konkursie zgłoszeń niespełniających wymogów niniejszego Regulaminu. 
Zgłoszenie inicjatywy do Konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego Regulaminu i oświadczeniem, że prace zgłoszone do Konkursu zostały wykonane osobiście przez uczestnika/zespół.
Organizator zastrzega sobie prawo do przerwania lub odwołania Konkursu.
Ostateczna interpretacja Regulaminu należy do Organizatora.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz